Rıdvan Eşin Korona Sürecini Atlattı

KIYMET SARIYILDIZ – Yakalandığı yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesinin ardından işinin başına dönen iş insanı Rıdvan Eşin, yaşadığı süreci anlattı. Evde tek kullanımlık malzemelerle süreci geçirdiğini anlatan Eşin, vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

Hissettiği belirtilerin ardından hastaneye gittiğini aktaran Eşin, şöyle dedi:

“2 hafta önce bir arkadaşa ziyarete gitmiştim. Maskeleri yoktu. Ben kendilerini uyardım. Onlar da ‘Bir şey olmaz’ diye tepki vermişlerdi. O gün ofise geldikten sonra bir kırgınlık başladı. Ben de durumdan şüphelendim. Eve gittim ardından. Gece eklem ağrısı, baş ağrısı, mide bulantım oldu. Gece sabaha kadar uyuyamadım. Yorganın altında titriyordum. Sabah sonuçlar geldi. Pozitif olduğumu öğrendim. Kalp hastası olduğum için ilaçları ilk 3 gün kullanmadım. Ama 3 gün sonra kullandım. Ve toparlamaya başladım, iyileştim. Çok zor bir süreç, ailenden, işinden uzak kalmak zorunda kalıyorsun. Ne olur ne olmaz diye çalışanlarımızı eve gönderdik.”

Temastan kaçınılması gerektiğini kaydeden Eşin, “Kesinlikle tek kullanımlık ürünler kullansınlar. Kağıt havlu özellikle kullanmaları gerekir, bol su içmeleri gerekir. Bağışıklık sisteminin güçlü tutulması gerekir. Odanın sürekli havalandırılması gerekir. Hijyen çok önemli. Temas ettiğin bir şeye ikinci kez temas edilmemeli.

Hakkında Rıdvan Eşin Editörü

Başka Haberler

RIDVAN EŞİN ÜLKE GÜNDEMİNDE

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Rıdvan EŞİN yaptığı çalışmalar ile Türkiye gündemine yer almaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: