Rıdvan Eşin’den duygulandıran kampanya

Bir arkadaşı ile sohbeti sırasında üniversiteli öğrencilerin durumu hakkında bilgi edinen Aydınlı İş İnsanı Rıdvan Eşin, hemşerilerine anlamlı bir çağrıda bulundu. Maddi durumu yetersiz çok sayıda öğrencinin bulunduğunu ifade eden Eşin, herkesin aylık 10 lira vermesi sonucu çok sayıda öğrenciye burs sağlanabileceğini söyledi. Kampanya çok sayıda kişi tarafından destek gördü.

“İÇİM PARÇALANDI”

Adnan Menderes Üniversitesi’nde görevli bir arkadaşından bilgi aldığını belirten Eşin, öğrencilerin durumunu duyunca içinin parçalandığını belirterek durumu şöyle anlattı:

“Çok başarılı olmasına rağmen ayda 100 TL dahi geliri olmayan öğrenci…

-Işıklı’daki yurttan yürüyerek üniversiteye gelen öğrenci…

-Burada aldığı 300 TL bursun yarısını ailesine göndermek zorunda kalan öğrenci…

‘Yuh artık bu kadar mı’ dedim, ‘bu kadar’ dedi.  Kendi adıma, bu memlekette yaşayan herkes adına utandım, üzüldüm. Bize yazıklar olsun. Bu sebeple de bu kardeşlerimizin sesini hem size hem kendime duyurmaya karar verdim.”

“KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

Aylık 10 lira üzerinden bir destek kampanyası çağrısında bulunan Eşin, “Bunun için Aydın ili ve genelinde yaşayan 1 milyon 250 bin kişiden sadece 5 bin tanesi aylık 10 TL verse, bir ayda 50 bin TL yapar. Biz de bunun üzerine 10 bin koyalım, ayda 60 bin yapar. Toplanan bu para ile her öğrenciye ayda 400 TL burs verilse, 150 öğrencinin bir ay boyunca kimseye muhtaç olmadan asgari düzeyde yaşamasına imkan sağlanır. Gelin hep beraber el ele verelim. Aydınımıza misafir olarak gelmiş bu kardeşlerimize sahip çıkalım. Bizler için ayda 10 TL hiç kimseyi rahatsız etmez ama toplamda 150 öğrenci için hayat birden değişir ve onlar için büyük bir fayda sağlanmış olur.

Şuan Kasım ayındayız. Haziran ayına kadar 8 ay var ve 8 ayda 10 TL den toplam 80 TL ödemiş olacağız ama 150 kardeşimiz çok mutlu olacak”  ifadelerine yer verdi.

“150 ÖĞRENCİ İÇİN HAYATI DEĞİŞTİRMEYE VAR MISINIZ?”

Eşin, şöyle devam etti:

“Herhangi bir siyasi parti, cemaat, şahıs veya kurum adına olmaksızın, sadece hayırsever Aydınlılar tarafından ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimize destek amaçlı yapalım bu işi.

Üniversite tarafından burs verilecek öğrenciler belirlenirken, onların hangi partiden, hangi düşünceden ya da nereli olduğuna bakılmaksızın, ihtiyaç durumuna göre hareket edileceğine bütün kalbimizle inanıyoruz.

Ödemeler üniversite bünyesinde toplansın ve burs verilen kardeşlerimizin de ismi burada yayınlansın ki, kimsenin kafasında şüphe kalmasın.”

“İYİLİK YAŞASIN Kİ, İNSAN YAŞASIN…”

Aydın’daki herkese kampanyaya davet eden Eşin, “Biz birbirini seven iyi ve kötü günde birbirinin yanında olan bir milletiz. Paylaşmayı seven, merhametli, duygusal, her zaman düşenin elinden tutmaya çalışan asırlık bir geleneğin çocuklarıyız. Bana ne demedik, demeyeceğiz. Bu sebeple, Aydın’da ki tüm dostlarımızı bu iyilik rüzgarına katılmaya davet ediyorum. Önümüzdeki hafta içerisinde bu kardeşlerimizle ilgili üniversitede açılacak hesap numarası bilgilerini paylaşacağım.

O zamana kadar bu kampanyaya destek verecek Aydınlı hemşerilerimiz, sayfama mesaj atıp, iletişim numaralarını ve isimlerini paylaşsınlar lütfen. Hepinize sağlıklı, huzurlu ve Allah’tan başka kimseye muhtaç olmayacağınız bir yaşam diliyorum” diye konuştu.

Hakkında Rıdvan Eşin Editörü

Başka Haberler

Rıdvan Eşin’e “yılın iş adamı” ödülü

Aydınlı iş insanı, Eşin Group Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Eşin, iş seyahati için gittiği Almanya’da “Kars-Ardahan-Iğdır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: